Konjak Svamp
Er din hud tør, træt eller har du solskader?
Så skal du prøve denne Konjac svamp. Svampen er pH neutral og eksfolierer huden blidt og giver huden sin naturlige glød og renhed tilbage. Svampen er fremstillet af rå silkefibre fra Amorphophallus konjac-plantens rod, som stammer en asiatisk kartoffelplante
og har et højt indhold af vitaminer, mineraler og aminosyrer.
Hvordan bruger jeg Konjak svampen?
- Når du pakker din svamp ud for første gang, er den helt hård. Lig den i varmt vand i en lille skål i et par minutter, så den bliver blød og lækker inden du tager den i brug.
- Rens din hud med din ansigts rens og afslut med din konjak svamp.
- Før svampen nænsomt og i cirkulære bevægelser i ansigtet med og mærk den blide peeling af huden.
TIP: Du kan med fordel bruge den hver dag, morgen og aften i din daglige hudpleje rutine for at opnår en fin og strålende hud med masser af glød.
Hvad indeholder Konjak svampen?
Svampen er fremstillet 100% naturligt af rå silkefibre fra Amorphophallus konjac-plantens rod, som stammer en asiatisk kartoffelplante.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.